Notice: Undefined offset: 1 in /home/u0474494/ferhatsutesisat.com/wp-content/plugins/visitors-online/visitors-online.php on line 438

Notice: Undefined offset: 2 in /home/u0474494/ferhatsutesisat.com/wp-content/plugins/visitors-online/visitors-online.php on line 438
Boru Tıkanıklığı-Kanal Tıkanıklığı Kırmadan Nasıl Açılır ? | ☎️ (0552) 013 22 02 ☎️ Arayın

Boru Tıkanıklığı-Kanal Tıkanıklığı Kırmadan Nasıl Açılır ?

Bina atık sularında tıkanıklık oluşması durumunda önce rögara bakılmalıdır çünkü rögar tıkalıyken içerdeki boruya ne yapılırsa yapılsın açılmayacaktır. Eğer rögar kapağı varsa, kapak açılıp tıkalı olup olmadığı görülebilir. Bazı rögarlarda suyun binaya geri tepmemesi için çek valf bulunur. Çek valf, pis su giderinden dışarı akan suya engel olmaz, ancak dışarıdan içeri su basarsa kapak ters yönde kapanır ve girişi engeller. Aşırı yağmurlarda veya sokaktaki ana kanalın taşmasıyla oluşacak geri tepmeler böylelikle engellenmiş olur. Bina içi ve binadan sokağa giden borulardaki tıkanıklık işlerini kırmadan yapıyoruz.

İstanbul Tesisat tuvalet tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, mutfak gideri tıkanıklığı ve her türlü boru tıkanmaları, bu boruların görüntüleme sistemleri ile görüntülenmeleri işlemlerini tek kalemde yapıp, sorunuzu en kısa sürede çözüyor. Müşterilerimize en uygun fiyat seçenekleriyle hizmet vermekteyiz.

 

Boru Tıkanıklığı Açan Firmalar

İstanbul ve tüm Türkiye genelinde, tıkanıklık işleri yüzlerce firma tarafından yapılmaktadır. Ancak bu işin de kaliteli hizmet anlayışı ile yapılması çok önemlidir. Birçok firma varken neden biz?

  • Çünkü biz, tıkanıklık makinemizin yanı sıra birçok kameralı sistem ve donanıma sahibiz.
  • Çünkü biz yaptığımız işin her zaman arkasındayız.
  • Çünkü bize her aradığınızda ulaşabilirsiniz ve açamadığımız tıkanıklık için servis ücreti dahi almayız.

Tıkanıklık açma işleminde önemli temel noktalar bunlardır. Bunun dışında tıkanıklık açma işlemini yapan kişinin de bir su tesisatı ustası olması gerekmektedir. Bazı firmalar tıkanıklık işine herhangi birinin yapabileceği bir iş olarak bakmakta ve daha önce hayatında su tesisatı işinde çalışmamış insanlara, bir makine ve bir araç vererek servis işi yaptırmaktadır. Hâlbuki mevcut sorunu bir tesisatçı daha kolay anlar ve çözer. Ayrıca açılan tıkanıklık; tuvalet tıkanıklığı, banyo tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, küvet tıkanıklığı her ne olursa olsun fark etmez. Tıkanıklık açıldıktan sonra 7 gün içinde tekrar tıkanırsa gelip ücretsiz açıyoruz.

kirmadan-tikali-kanal-borusu-acma-firmasi-65

Kanal Tıkanıklığı Kırmadan Nasıl Açılır?

Boru ve kanal tıkanıklarını son sistem tekniklerle ve modern bir şekilde, borularınıza zarar vermeden tıkanıklık açma makinesi ve kameranın da yardımıyla kanal-boru-pimaş tıkanıklarını açıyoruz. Operasyon ekibimiz, tıkanmış borunun içine kamera salarak borunun içine kaçan peçete, kâğıt, bez vs. gibi maddeleri görüntüler. Tıkanıklık açma makinesiyle tıkanıkları açar.

Boru Neden Tıkanır?

Kanal tıkanıklıkları için cihazlı tesisatçı çağırmadan evvel boru tıkanmalarını engelleyebileceğinizi biliyor musunuz? Kanal ve boru tıkanıklıklarının üç ana nedeni vardır. Bunlar;

  1. Zaman aşımı nedeniyle oluşan tıkanmalar

a. Eski tesisatlarda kanal borularının çürümesi nedeniyle tıkanıklık oluşabilir.

b. Toprak çökmesi nedeniyle boru kırılmış olabilir.

2. Usta hatalarından kaynaklanan tıkanmalar

a. Tesisatın döşenmesi sırasında boru eğimleri doğru verilmemiş olabilir

b. Tesisat döşenirken 45 derecelik açı verilmesi gerekmektedir.

c. Boru döşenmesi sırasında altı boş bırakıldığından çökme olabilir.

d. Tadilat sırasında fayans ustalarının gidere gönderdiği inşaat kalıntıları olabilir.

3. Kullanıcı hatalarından kaynaklanan tıkanıklıklar

a. Suda erimeyen tuvalet kâğıtlarının gidere gönderilmesi

b. Tuvalete düşürülen bez önemsenmeyerek sifonun çekilmesi

c. Gidere atılan kadın pedi veya çocuk bezleri

d. Tuvalete düşürülen oyuncaklar

Kanal tıkanıklıklarında usta hatalarından ve zamanla oluşan kırılmalardan kaynaklı tıkanmalar için yapabileceğiniz pek bir şey olmasa da kullanıcı hatalarını yukarıda saydığımız maddelere dikkat ederek siz de önleyebilirsiniz. Ancak iş işten geçmiş ve kanalınız tıkanmışsa kanal tıkanıklığı açan bir firma aramanız gerekmemektedir. İstanbul su tesisat firması olarak bizden 7/24 acil tıkanıklık açma hizmeti alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

☏ TIKLA ARA ☏ (0542) 231 33 72
WhatsApp chat